„Žemės ir pavasariai“. Įspūdžiai ir pasiekimai.

Dar šį pavasarį VšĮ „Bardai LT“ inicijavo pirmąjį šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkursą „Žemės ir pavasariai“. Konkurse buvo kviečiami dalyvauti jaunuoliai nuo 15 iki 30 metų iš visos Lietuvos, siųsdami dvi įrašytas savo kūrybos dainas (arba vieną savo kūrybos dainą, kitą – pasirinkto žinomo šalies dainuojamosios poezijos atlikėjo dainą) nurodytu e-pašto adresu. Vienas iš konkurso tikslų – suteikti galimybę jaunimo kūrybinei raiškai, kūrybiniams eksperimentams, sudaryti sąlygas jaunimui pasirodyti viešame koncerte su žinomais šalies atlikėjais.

Dėl pandemijos konkurso datos keitėsi, ir tik prieš gerą savaitę organizatoriai informavo, kad  ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji kūrėjai yra atrinkti dalyvauti šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkurso „Žemės ir pavasariai” finale, kuris vyko rugsėjo 25 d. 11 val. VU teatro salėje. Kompetentinga komisija, kurią sudarė dainų autoriai ir atlikėjai – Raminta Naujanytė-Bjelle, Darius Žvirblis bei Gediminas Storpirštis – vertino dalyvių kūrybinius gebėjimus, vokalinius įgūdžius, instrumentines aranžuotes, meninį programos atlikimą, sceninę laikyseną, poetinio teksto interpretaciją, originalumą ir išraiškingumą.  Mums teko varžytis su jau subrendusiais ir patyrusiais muzikantais, tokiais kaip Živilė Mackevičiūtė (https://www.youtube.com/channel/UCJf4PIQKqjqE98H0l03P8Xw/videos) ar Valentinas Abarius (https://www.youtube.com/channel/UC7sJcYTD9ZSL5LW_FRIEyyw/videos), nes pagal konkurso nuostatas  komisija išskiria laimėtojus trijose kategorijose – solisto, dueto ir ansamblio, į amžiaus grupes konkursantai neskirstomi.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais. Keturi geriausieji gavo ir piniginius prizus, bei tą pačią rugsėjo 25 d. 20 val. turėjo galimybę kartu su žinomais atlikėjais pasirodyti baigiamajame konkurso koncerte gyvos muzikos klube „Tamsta“. Čia scenoje savo kūrybos dainas atliko dainuojantys aktoriai Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis, atlikėjai Darius Žvirblis, Gytis Ambrazevičius su smuiko virtuozu Pauliumi Vaicekausku, Emilija Statinaitė su zarasiečiu Pauliumi Zakarausku. Komisijos sprendimu šio konkurso dueto kategorijoje I-ą vietą laimėjo „Ąžuolo“ gimnazistės Emilija Vaitkutė ir Emilija Venediktovaitė. Jos buvo jauniausios konkurso dalyvės. Sausakimšame nuo žiūrovų muzikos klube „Tamsta“ (renginys buvo nemokamas) jos atliko dvi savo kūrybos dainas zarasiečių poetų F.Kiršos ir P.Širvio žodžiais. Norisi palinkėti, kad šis jų kūrybos įvertinimas būtų tik graži ilgo ir turiningo muzikinių atradimų kupino kelio pradžia.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius

Nuotraukos autoriaus