Beribės galimybės aktyviam jaunimui

Šiais laikais jaunam, trokštančiam tobulėti, pažinti, keliauti žmogui yra begalė galimybių. Jau per du pirmuosius mokslo metų mėnesius net trys 4b klasės gimnazistai tuo pasinaudojo. Tadas Gasparavičius iškeliavo į Rumuniją su „Erasmus plius“ projektu, Gabrielė Šakalytė – į Kiprą, o Ernestas Šaltys, Jaunimo Europos Komandos narys, išvyko į Briuselį. Šią galimybę jam suteikė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Prieš atostogas, kai nuotaikos jau ne darbinės, nusprendėme susipažinti su šiomis jaunų žmonių veiklomis, kaip jiems sekėsi dirbti, ko išmoko, ką rekomenduotų kitiems bendraamžiams. Tadas ir Ernestas nuotraukas sudėjo į pateiktis ir pasakojo, ką patyrė kelionių metu, o Gabrielė, jau ne pirmą kartą keliaujanti tokiu būdu, sukūrė įspūdžių filmuką. Juos ir pridedu.

Žinoma, svarbiausias šitų veiklų tikslas – plėsti žinias apie ES ir EP, susipažinti su ES šalimis, kultūra, istorija, žmonių papročiais bei  pristatyti, garsinti savo šalį.

Ernesto darbas Briuselyje buvo orientuotas į konkrečias ES institucijų veiklas (Europos Parlamento, Europos Komisijos darbą). Itin patiko susitikimas su Vyteniu Andriukaičiu, EK nariu, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą. Per kelias dienas JEK (Jaunimo Europos Komandos) nariai susipažino ir su pačiu Briuseliu, apžiūrėjo jo įžymybes.

Gabrielė, prieš tai jau buvusi projekte Turkijoje, palygino šias išvykas, pasakojo apie graikiškąjį ir turkiškąjį Kiprą bei miestus, aplankytus per tas dienas.

Tadas maloniai buvo nustebintas, kad Rumunija visai nėra tokia atsilikusi šalis, kaip mes įsivaizduojame. Lygis, jo manymu, panašus į Lietuvos. Beje, jam pakeliui pavyko aplankyti ir gražųjį Milaną.

Visi mes, įdomiai ir smagiai išklausę pristatymų, turėjome projektų dalyviams daug klausimų. Manau, kad šiuolaikinis jaunimas yra drąsus ir labai gražus. Bendraudama su juo visada maloniai nustembu ir džiaugiuosi.

4b klasės auklėtoja, MEPA projekto vyr. ambasadorė Daiva Matijošienė
Foto projekto dalyvių ir straipsnio autorės, filmukas Gabrielės

20181027