Gimnazistų kelionė į Europos Parlamentą

Jau trečius metus gimnazija dalyvauja projekte Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės. Pernai labai stipriai padirbėję pelnėme itin vertingą prizą – kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre. Prie projekto veiklų labiausiai prisidėjo dabartiniai abiturientai Kristė Maldauskaitė, Gabrielė Šakalytė, Ernestas Šaltys, Nikolė Vavinskaitė ir Kostas Zakarauskas. Mums labai pavyko, kad kelionė vyko gruodžio viduryje. Tai prieškalėdinis laikas ir visa Europa pasipuošusi laukia švenčių.

Taigi gruodžio vidury grupė Zarasų „Ąžuolo“ mokinių išvyko į Strasbūre esantį Europos Parlamentą. Mokiniai laimėjo vienos dienos darbą – simuliacinę sesiją Parlamente. Kartu vyko moksleiviai iš Klaipėdos „Ąžuolyno“, Ukmergės Antano Smetonos, Ignalinos gimnazijų bei Ukmergės verslo ir technologijų mokyklos.

Pakeliui aplankėme keletą nuostabių, kalėdiškai nusiteikusių, mugėse šurmuliuojančių Europos miestų. Pirmiausia žavėjo raudonstogė Praha, pakvietusi pasiklausyti nuostabaus laikrodžio, žavėjusi Karlo tiltu ir kitais senamiesčio vaizdais. Antrą dieną pasiekėme mūsų kelionės tikslą – Strasbūrą. Beje, jau išvykę sužinojome apie teroristo išpuolį šiame mieste. Jautėme, kad apsauga sustiprinta, bet ekskursijos planų tai nekeitė. Strasbūras – nuostabus rytų Prancūzijos miestas, Elzaso regiono sostinė. Vaikščiodami siauromis, bet itin jaukiomis ir neįtikėtinai papuoštomis gatvelėmis atsidūrėme šalia didingo gotikinio šedevro – Strasbūro katedros. Plaukiojome Ilio upe ir miestu grožėjomės iš vandens.
Vizitui į Europos Parlamentą ruošėmės kelis mėnesius, nes iš anksto žinojome, kad čia praleisime visą dieną. Atvykę sutikome jaunuolius iš dar 24 Europos valstybių, kurie, kaip ir mes, laimėjo nacionalinį konkursą savo šalyse. Dienos pradžioje organizatoriai visiems priminė apie ES struktūrą, vykdomas veiklas, supažindino su svarbiausiomis institucijos aktualijomis, kalbėjo apie artėjančius rinkimus. Turėjome galimybę pristatyti savo šalį , jos kultūrą. Mūsų šalį  anglų kalba pristatė Ernestas. Jis šmaikščiai kalbėjo apie nacionalinius patiekalus bei šalies religiją – krepšinį, bet atkreipė dėmesį ir į problemas: dėl valdymo Lietuvoje kylančius sunkumus, mokytojų streiką, suteikė vilties, kad aktyviai trejuose rinkimuose dalyvausiantis jaunimas gali pakeisti šią situaciją. Vėliau bendradarbiavome su jaunimu iš kitų šalių, užmezgėme naujų pažinčių. Mokiniai buvo suskirstyti į darbo grupes pagal temas: apie jaunimo užimtumą, aplinką ir atsinaujinančią energiją, saugumą ir žmogaus teises, apie Europos kultūros metus, migraciją ir integraciją, Europos ateitį. Po pietų pertraukos vyko darbas grupėse, kurio rezultatus moksleiviai pristatė baigiamajame posėdyje. Čia Ernestas posėdyje iškėlė klausimų. Ši dienos dalis visiems įsiminė labiausiai ir buvo produktyviausia. Sugiedoję Europos Sąjungos himną visi išsiskirstėme.
Po nakvynės Prancūzijos mieste Mece vykome į prabangųjį Liuksemburgą. Jo pilkumas, kalvotumas ir senamiesčio grožis išsiskiria iš kitų miestų. O paskutinę kelionės dieną  pasižvalgėme po Vokietijos miestą Dresdeną. Lankėmės istorijos muziejuje, žavėjomės Dresdeno Cvingerio rūmais, kur Senųjų meistrų paveikslų galerijoje eksponuojama Rafaelio „Siksto Madona“, Lyotardo „Šokoladinė mergina“, o kitose salėse – senoviniai laikrodžiai, gaubliai ir kiti mechanizmai; lankėmės karaliaus rūmuose, kur žavėjomės papuošalų kolekcija ir kita prabanga.
Kelionės laikas prabėgo nepastebimai greitai. Gražių akimirkų ir įspūdžių gausybė. Labai džiaugiamės tiek pamatę ir sužinoję. Tikimės, kad į kai kurias vietas grįšime dar ne kartą.

Mokinių kelionės įspūdžius užrašė projekto vyr.ambasadorė, mokytoja Daiva Matijošienė

Nuotraukos autorės

20190102