Istorijos respublikinė olimpiada

Balandžio 12d. aš dalyvavau  29-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados respublikiniame  etape Druskininkuose. Šių metų olimpiados tema buvo „Tauta be valstybės. Lietuva 1940-1990m”. Atvykęs į Druskininkus buvau labai nustebintas šio miesto grožiu, miestas pasirodė labai ramus ir pilnas žalumos, sakyčiau puikus balansas tarp miesto ir kaimo. Prasidėjus olimpiadai,  mano jaudulys padidėjo dešimt kartų, be galo laukiau pamatyti užduotis ir jas pradėti spręsti. Po beveik dviejų valandų išsprendžiau duotas užduotis. Per pertrauką geriau susipažinau su savo bendrakeleiviais iš Visagino ir Ignalinos, taip pat teko pabendrauti su kitais olimpiados dalyviais. Kiekviena asmenybė, ten buvusi, kažkuo išsiskyrė, visi buvo labai motyvuoti ir optimistiški, mane labai džiugino, kad Lietuvoje yra tiek daug puikių moksleivių.

Taip pat, kol laukėme rezultatų, mes sudalyvavome  ekskursijoje po Druskininkus,  supažinome su istorinėmis ir gražiausiomis Druskininkų vietomis. Grįžus iš ekskursijos, skubėjome sužinoti I turo rezultatų. 20 geriausių dalyvių iš 80 buvo pakviesti į „Superfinalą”, kuriame reikėjo rašyti esė. Deja, aš nebuvau vienas iš jų, nosies nenuleidau, nes supratau, kad aš esu dar tik dešimtokas ir pabandyti galėsiu vėl venuoliktoje – dvyliktoje klasėje. Gavę diplomus, visi iškeliavome namo.

Nors ir laurų nenuskyniau, buvau labai patenkintas šia patirtimi, susipažinau su labai įdomiais žmonėmis ir palyginau savo istorijos žinias respublikos lygyje. Sekantį kartą pasistengsiu dar labiau ir galbūt kažką laimėsiu !

Elvinas Manačinas, II a klasės mokinys