„Kai dainai daina atsišauks“

Balandžio 28 d. Zarasuose vyko respublikinis moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas ,,Kai dainai daina atsišauks“. Renginį  organizavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, renginio partneriai – Zarasų rajono savivaldybė ir Zarasų kultūros centras. Įprasminti mūsų krašto poeto kūrybinį palikimą  dalyviai susirinko iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Rokiškio, Utenos, Dusetų, Zarasų. Gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius juos sveikindamas pasidžiaugė, kad muzikos  mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus  idėja susieti meninio žodžio ir muzikos skambesį išsaugota,  ir konkursas vyksta jau antrąkart.

Vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos aktorius, režisierius, Zarasų krašto garbės pilietis Algirdas Latėnas, komisijos nariai teatro, televizijos ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, zarasiškiams gerai žinomas dainų autorius ir atlikėjas Darius Žvirblis gėrėjosi  konkurso dalyvių kūrybiškumu, atlikimo įvairove, savita Pauliaus Širvio lyrikos interpretacija. Dalyviams gimnazijoje buvo įteikti  padėkos raštai, Pauliaus Širvio rinktinės knygos ir suvenyrai su festivalio konkurso atributika. Buvo smagu scenoje matyti esamus ir jau buvusius mūsų gimnazijos auklėtinius. Nekantriai laukta vertinimo komisijos sprendimo ir festivalio – konkurso laureatų koncerto bei apdovanojimų Zarasų kultūros centre.

Antrojoje festivalio dalyje susirinkusieji galėjo pasidžiaugti geriausiomis komisijos išrinktomis konkurso dalyvių dainomis. Laureatų laukė gausios rėmėjų ir Zarasų rajono savivaldybės bei gimnazijos įsteigtos  dovanos: muzikos prekių parduotuvės „Tamsta“ dovanų čekai, kuriuos įteikė komisijos nariai ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius, Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų „Rotary“ klubo prezidentas Ignas Zavadskas, žinomas fotomenininkas Algimantas Navickas.

I-ą vietą už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją moksleivių kategorijoje šiemet ir vėl pelnė Emilija Fijalkauskaitė iš Panevėžio. II-a vieta skirta (taip pat kaip ir pernai)  grupei „Glicerinas“ iš Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos (Edgarui Paškevič, Arijui Kliševičiui, Gretai Klimaitei, Rūtai Leiputei). III-čios vietos laimėtojos tapo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos merginos Ieva Baronaitė ir Rugilė Staskevičiūtė.

Studentų ir jaunimo tarpe I-a vieta už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją atiteko Vilniaus universiteto  studentams Viktorijai Pranaitytei ir Pauliui Zakarauskui. II-oji vieta – mūsų buvusiai gimnazistei, jau dabar studentei, Silvija Ruzgaitei, III – oji vieta  studentui iš Šiaulių universiteto Domui Ročkai.

Bene didžiausias galvosūkis vertinimo komisijai buvo daugiausiai balų surinkusio Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos abituriento Simono Navicko pasirodymo  šiame konkurse įvertinimas. Buvo nuspręsta jam skirti Grad Prix nominaciją ir apdovanojimą už dainuojamosios poezijos žanro puoselėjimą bei Zarasų krašto garsinimą.

Komisija skyrė dalyviams dar šešis diplomus: už prasmingiausią autorinės dainos tekstą Viktorijai Vansevičiūtei iš Utenos; už meninę brandą studentei Virginijai Neliupšytei iš Vilniaus; už originaliausią aranžuotę – „Vincėnams“ : Vincui Vaitkevičiui, Matui Urbiečiui ir Leonardui Varanavičiui (Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija); už kūrybinius ieškojimus Domilei Kirstukaitei iš Rokiškio Rudolfo Lymano Muzikos mokyklos; drąsiausioms vokalistėms – grupei „Akcentas“ : Aušrinė Bardinskaitė, Silvija Blinkaitė, Neringa Morgačiova ir Aleksandra Šepliakova (Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija). O jauniausioms festivalio dalyvėms – Gabijai Malažinskaitei ir Urtei Marcinkevičiūtei iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos prizą įsteigė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, ir jį įteikė pati direktorė Aldona Navickienė.  Beje, festivalio dalyviai ir žiūrovai turėjo galimybę pamatyti progimnazijos mokytojų Andželikos Vitkūnienės ir Mindaugo Vitkūno sukurtą, progimnazijos kūrybines veiklas pristatantį,  video  filmą.

Besibaigiant renginiui organizatoriai padėkojo mokinius ruošusiems vadovams, festivalio globėjams ir rėmėjams, partneriams: Zarasų rajono savivaldybei, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijai, Zarasų kultūros centrui, didžiausiems pagalbininkams – garso operatoriui Sauliui Kuzmai, apšvietėjui Tomui Žiliukui bei visiems žiūrovams,  spėjusiems pamilti dainuojamąją poeziją.  Seimo narys Algimantas Dumbrava pasidžiaugė, kad šiame koncerte galėjo pasigėrėti būtent lietuviško ir prasmingo teksto dainomis. Be to, jis, kaip renginio globėjas, jaučiasi atsakingas, kad festivalis tęstųsi ir kitais, ir dar kitais metais.

Nors festivalis – konkursas užtruko   iki vėlyvos popietės, tačiau žiūrovai salėje šiltai priėmė subtilius Zarasų krašto garbės piliečio, aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno

pasakojimus apie poetą Paulių Širvį, dainų autorių  ir atlikėjų Giedriaus Arbačiausko ir Dariaus Žvirblio atliekamas dainas. O festivalio himnu pavadintą  dainą „Buvo vasara“ (autorius Gintaras Andrijauskas) norėjosi dainuoti visiems. Patikėjome,  kad festivalis-konkursas tapo tradiciniu ir jau kitiemet dainai Zarasuose atsišauks dar daugiau ne tik  atlikėjų, bet ir klausytojų širdžių.

Janina Dobrovolskienė Neformaliojo ugdymo organizatorė
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus

20180504