MEPA aktyviam jaunimui

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija jau šeštus metus dalyvauja programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurios tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Lietuvoje programą įgyvendina EP Informacijos biuras. Visada svarbu ugdyti ir lavinti jauną žmogų, gebantį apsispręsti, už ką ir kodėl balsuoti, žinantį, kokios yra  galimybės, kuo gyvena Europa ir pasaulis…

Prasidėjus naujiems mokslo metams norisi į veiklas įtraukti kuo daugiau naujai atvykusių moksleivių. Taigi iškart rugsėjo 3-ąją visoms pirmoms gimnazijos klasėms bei abiturientų 4b klasei vyko pamokos, sudominančios MEPA programa, jos veiklomis. Vyriausioji ambasadorė Daiva Matijošienė supažindino su šia programa, EP svarba Lietuvos piliečiams, parodė, kokias veiklas, paskaitas, pamokas, konferencijas, susitikimus ir kt.vedė anksčiau gimnazijoje besimokę moksleiviai.

Į pagalbą vyr.ambasadorei atvyko prieš metus baigę šią mokyklą jaunieji ambasadoriai. Žiniomis apie projektą, sėkmingu dalyvavimu jame dalijosi Renaldas Bieliauskas (VU ekonomikos 2 kurso studentas) ir Austėja Matijošiūtė (Škotijos Dandy universiteto pirmakursė). Jie pasakojo, kaip pasikeitė dalyvaudami projekte, ko išmoko, ką atrado. Didžiausią įspūdį jiems palikusi išvyka į Europos Parlamentą Strasbūre, kur teko dalyvauti simuliacinėje Parlamento sesijoje, atstovauti Lietuvai.

Kitą pamokų dalį jie skyrė 1a, 1b ir 4b gimnazijos klasėms pasakodami apie dalyvavimą projekte ERASMUS+. Renaldas prieš kelias dienas grįžo iš Vengrijos sostinės Budapešto (projekto tema apie karjerą), o Austėja 2019 m.vyko į Slovakiją (mainų programa apie kūrybiškumą). Absolventai pristatė, kaip yra vykdomos Erasmus+ atrankos, kokie yra reikalavimai, sąlygos, patarė nebijoti vykti į šiuos projektus, paaiškino, kokią įtaką daro jaunam žmogui ES teikiamos galimybės. Jie abu akcentavo, kaip svarbu mokytis kalbų, būti smalsiam, aktyviam, daug keliauti po savo kraštą ar Europą.

Vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė, nuotraukos autorės ir Austėjos Matijošiūtės