Susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu

Paskutinę sausio dieną gimnazijoje viešėjo Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, Europos Parlamento narys Liudas Mažylis. Beje, prieš tris savaites viešėjo Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.  Stengiamasi, kad mokiniai susipažintų su aktyviais visuomenės nariais, patys būtų pilietiški, neabejingi Lietuvoje kylančioms problemoms, susipažintų su EP veiklomis ir ten dirbančiais Lietuvos atstovais.

Taigi, chemiko specialybę turintis profesorius Liudas Mažylis pasakojo apie dabartinį savo susidomėjimą istorija, apie svarbių Lietuvai dokumentų paieškas. Mokiniams jis akcentavo pačias Lietuvos ryškiausias datas: valstybės susikūrimą XIII amžiuje; Pirmąjį pasaulinį karą, sudariusį palankias sąlygas atsirasti savarankiškai valstybei; 1940 m. prarastą nepriklausomybę ir 1990 jos atkūrimą… Žinoma, įdomiausia buvo sužinoti, kad, belaukiant valstybės šimtmečio, 2017 metų kovo 29 dieną Berlyne buvo jo surastas ilgą laiką nežinia kur dingęs Vasario 16-osios akto originalas lietuvių ir vokiečių kalbomis su dvidešimčia signatarų parašų (įdomu tai, kad profesorius renka signatarų parašus, trūksta tik trijų).

Kaip ir dera EP nariui, priminė 2004 metų įstojimą į ES, Europos dienos kilmę ir svarbą, šiandien vykstantį Brexitą. Šiuo metu profesorius Europos Parlamente  dirba su aplinkos apsauga susijusioje grupėje, rūpinasi galimais klimato kaitos problemų sprendimais. Jis teigia, kad kiekvienas turime prisidėti prie gamtos puoselėjimo, nes pokyčiai jau matomi labai stiprūs: keičiasi metų laikai, mažėja gruntinių vandenų lygis.

Tikiuosi, toks įvairiapusiškas žmogus skatins mokinius daugiau dirbti, domėtis įvairiomis sritimis, stiprinti savo šalį.

Už susitikimą dėkojame profesoriui, jo komandai bei Lietuvos krikščionių demokratų partijos Zarasų skyriui.

Mokytoja Daiva Matijošienė

Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus