Zarasų gimnazistai atstovaus Lietuvai tarptautinėje muzikos olimpiadoje

Kovo 2 d., šeštadienį,  Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos Klaipėdos fakultete įvyko XII-oji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Į ją atstovauti mūsų gimnaziją vykome su Zarasų rajoninio etapo nugalėtoja Airinga Šapalaite bei jos vokalinės ir kūrybinės užduoties atlikimo pagalbininkėmis Emilija Venediktovaite ir Adrija Zavackaite.

Muzikos olimpiada – tarytum muzikinė daugiakovė, mokiniai turi skaityti natas iš lapo, atlikti dainą, sukurti originalią kompoziciją ir ją atlikti, taip pat tikrinamos dalyvių muzikinės žinios. Muzikos olimpiados užduotys apima pagrindines muzikinio ugdymo sritis – muzikinio raštingumo (natų skaitymas iš lapo), muzikos kūrinių analizės (muzikinis testas), interpretavimo ir muzikinės kūrybos. Pagrindinė olimpiados nuostata – dalyviai turi demonstruoti įvairiapusius muzikinius gebėjimus ir žinias, kiekviena užduotis yra vienodai svarbi. Dainavimas ir kompozicijų pristatymas organizuojamos kaip koncertai, juos stebi mokiniai, mokytojai, svečiai. Viešas pasirodymas padeda sukurti muzikinės šventės, kūrybiniams ieškojimams atviro renginio atmosferą. Kartu tai proga susipažinti su tuo, kokiomis muzikinėmis idėjomis gyvena miestų ir rajonų jaunieji muzikai.

Olimpiada vyksta visą dieną, tad ji būna labai intensyvi tiek organizatoriams, tiek dalyviams, tiek vertinimo komisijos nariams. 16 asmenų vertinimo komisiją sudaro Lietuvoje pripažinti menininkai, pedagogai, muzikologai, kompozitoriai. Kiekvienais metais stengiamasi keisti komisijos sudėtį, kad būtų išvengta vertinimo štampų, kad būtų atstovaujama skirtingoms meno bei meninio ugdymo institucijoms. Šiemet komisijai pirmininkavo Audronė Žigaitytė-Nekrošienė: kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė, muzikos meno ir mokslo žurnalo „Muzikos barai” leidėja ir redaktorė. Dalyvavo  rajoninių muzikos olimpiados etapų nugalėtojai iš visos Lietuvos.

Susumavus olimpiados balus, laukė puiki naujiena: Airinga Šapalaitė XII-oje respublikinėje muzikos olimpiadoje laimėjo I-ą vietą! Nuoširdžiai sveikiname Airingą pelnius Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomą, aukso medalį ir rėmėjų prizus. Balandžio 18-20d. Airinga atstovaus Lietuvai tarptautinėje muzikos olimpiadoje Kipre. Linkime kūrybinės sėkmės jai ir jos komandai!

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos – autoriaus