Diena, skirta Baltam liūdesio balandžiui

„Baltas liūdesio balandis“ – taip  savo esė Joną Biliūną  vadino rašytojas R. Granauskas, taip mums, 1a bei 2a klasių mokiniams, pasakojimą apie rašytoją J. Biliūną pradėjo mokytoja Renata Žemaitienė. Mes Mokinio dienos šventę skirti nusprendėme būtent šiam rašytojui, kurio 140-tąsias gimimo metines šiemet minime. Šiai šventei ruoštis pradėjome dar prieš mėnesį: buvo ir sunku, ir smagu, tačiau rezultatas tikrai to vertas.

Jau devynerius metus organizuojamoje Mokinio dienoje šiemet netrūko nieko – nei rimties, nei linksmybių. Rytą pradėjome informaciniu-biografiniu filmu apie Joną Biliūną tikėdamiesi, jog kiekvienas, jį matęs, išeis sužinojęs ką nors naujo bei įdomaus. Po kiekvienos vos trisdešimt minučių trukusios pamokos mus viliojo išbandyti jėgas ir linksmai praleisti laiką šokių, stalo žaidimų bei karaokė pertraukos. Džiaugiamės, jog tiek mokiniai, tiek mokytojai nepabūgo iššūkių ir leido pertraukas taip smagiai bei netradiciškai!

Po to turbūt svarbiausia dienos dalis – tai keturioliktą kartą organizuojama Mokinių kūrybos popietė, iš kurios ir gimė visa Mokinio dienos idėja. Šiemet kūrybos popietėje dalyvavo būrys muzikantų, fotografė bei dailininkė. Susirinkusiems muzikavo Adomas, Rugilė, grupės „Vincėnai“ bei „Akcentas“, savo darbus pristatė fotografė Samanta ir dailininkė Gintarė. Mokinio dienai artėjant prie pabaigos – trečiokės Austėjos surengta viktorina apie Joną Biliūną patikrino mūsų akylumą ir žinias: už teisingai atsakytus klausimus apie rašytoją gavome ne tik lietuvių kalbos pažymių, bet ir buvome apdovanoti šios Mokinio dienos simboliu – Baltu liūdesio balandžiu. Viktorinoje taip pat netrūko ir malonių siurprizų – scenoje pasirodę naujai susikūrę duetai ir grupės praskaidrino mūsų uždarymo renginį dainomis. Už tai norime padėkoti scenos naujokams – Danieliui, Simonai, Samantos ir Ugnės duetui, Dianos ir Gilmės suburtai grupei bei Aidui ir Leonardui, dainą atlikusiems kartu su jau baigusiu mokyklą Simonu.

Visa Mokinio dienos organizavimo komanda dėkoja dalyvavusiems veiklose mokiniams, taip pat idėją sukurti biografinį filmą apie Joną Biliūną realizuoti  padėjusiems Samantai ir Dominykui. Dėkojame mokytojams už pagalbą ir patarimus, o ypač – lietuvių kalbos mokytojai Renatai Žemaitienei, be kurios šio renginio nė nebūtų!

Akvilė Zajančkauskaitė, 2a klasė. Nuotraukos Samantos Račkauskaitės ir Luko Gudžiuko.