Euroscola ir mūsų gimnazija

Mūsų gimnazija ne tik įsitraukusi į MEPA (mokyklos- Europos Parlamento ambasadorės) veiklas, bet dalyvauja ir Euroscola konkursuose. Juos organizuoja Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Porą kartų mūsų gimnazistai keliones į Strasbūrą jau laimėjo. Todėl ir vėl nusprendėme dalyvauti. Surinkta 10 moksleivių grupė (ketvirtokai Andrius, Eduardas, Gabija, Pranas, trečiokai Ernestas, Gabrielė, Kostas, Kristė ir Nikolė bei antrokė Austėja) pusantro mėnesio intensyviai ruošėsi konkursui: mokėsi apie ES, EP, jų istoriją, aktualijas ir t.t.
Spalio 17 dieną dalyvavome finale Panevėžyje. Mūsų konkurentai buvo Panevėžio raj. Velžio gimnazija (ji ir laimėjo I-ąją vietą), Panevėžio Juozo Miltinio, Anykščių Jono Biliūno ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos. Po puikaus prisistatymo vyko labai sudėtingas testas apie EP, ES, vėliau- geografinė užduotis. Likome treti, bet rezultatu patenkinti, nes suvokėme konkurso specifiką, atsakinėjome į klausimus, suformuluotus anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis.
Mokiniai praplėtė akiratį, sužinojo daug apie Europos Parlamentą, jo veiklas, svarbą, įtaką mūsų gyvenimams. Mokiniai, būsimi rinkėjai, suvokė rinkimų į EP svarbą. Gal kas nors taps politiku?
Taigi, komanda grįžo iš Euroscola konkurso. Ji norėtų pasidalinti savo patirtimi ir pakviesti jus įsitraukti į šias veiklas. Visi, kurie nori įdomaus gyvenimo, daug žinių ir geros komandinės veiklos, kviečiami į susitikimą su Euroscolos dešimtuku penktadienį, po 2 pamokų, aktų salėje.

Veiklas koordinuojanti mokytoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos Nikolės Vavinskaitės, Kristės Maldauskaitės

20171018