Kai dainai daina atsišauks

Mūsų krašto poeto Pauliaus Širvio kūrybinis palikimas įprasmintas pirmąkart Zarasuose vykusiame respublikiniame moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalyje-konkurse „Kai dainai daina atsišauks“. Jo iniciatorius muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius, ilgokai brandinęs idėją susieti meninio žodžio ir muzikos skambesį, paskatinti jaunuosius talentus atskleisti savo kūrybinius ieškojimus ir pagerbti poeto Pauliaus Širvio atminimą.

Balandžio 29 d. į Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos konkursinį koncertą iš Vilniaus, Panevėžio, Ukmergės, Raudondvario, Riešės susirinkusius dalyvius sveikino vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos aktorius, režisierius, Zarasų krašto garbės pilietis Algirdas Latėnas, teatro, televizijos ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, etninės kultūros puoselėtojas, atlikėjas Gintaras Andrijauskas. Stebino konkurso dalyvių kūrybiškumas, atlikimo įvairovė, savitos Pauliaus Širvio lyrikos interpretacijos. Buvo smagu scenoje išvysti esamus ir jau buvusius mūsų gimnazijos auklėtinius. Nekantriai laukta vertinimo komisijos sprendimo ir festivalio-konkurso laureatų koncerto bei apdovanojimų Zarasų kultūros centre.

Antrąją festivalio dalį pradėjo jaunimo klubo „Lietus vitraže“ sukurtas filmukas apie Pauliaus Širvio gyvenimo ir kūrybos kelią. Netrukus susirinkusieji galėjo pasidžiaugti geriausiomis komisijos išrinktomis konkurso dalyvių dainomis. Laureatų laukė gausios dovanos: I-ą vietą už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją moksleivių kategorijoje pelnė Emilija Fijalkauskaitė iš Panevėžio. Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas laureatei įteikė prizą – 100 eurų vertės muzikos prekių parduotuvės „Tamsta“ dovanų čekį.  II-a vieta už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją moksleivių kategorijoje skirta grupei „Glicerinas“ iš Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos (Edgarui Paškevič, Arijui Kliševičiui, Gretai Klimaitei, Rūtai Leiputei) ir mūsų gimnazijos abiturienčių grupei „MSV“: Silvijai Ruzgaitei, Miglei Bolisaitei ir Virginijai Neliupšytei (II-os vietos laimėtojams Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos prizai – 50 eurų vertės dovanų čekiai). Seimo narys Algimantas Dumbrava 120 eurų prizą I-os vietos laimėtojai už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją studentų ir jaunimo kategorijoje skyrė Gretai Šepliakovaitei, II-ą vietą ir po 50 eurų vertės dovanų čekį pasidalijo Gintarė Bauerytė iš Vilniaus ir Viktorija Pranaitytė iš Ukmergės. Zarasų „Rotary“ klubo narys Ignas Zavadskas  klubo vardu įteikė diplomą už dainuojamosios poezijos žanro puoselėjimą ir Zarasų vardo garsinimą ir 100 eurų vertės dovanų čekį grupės „Baltos varnos“ narėms sesutėms Mildai ir Teresei Andrijauskaitėms. Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija skyrė 30 eurų jauniausiam festivalio dalyviui Ignui Lapieniui iš  Raudondvario. Diplomais už meninę brandą apdovanoti mūsų gimnazistai Simonas Navickas ir Paulius Zakarauskas. Drąsiausiam vokalistui Augustui Lapinskui iš Riešės skirtas diplomas bei 30 eurų prizas. Už kūrybinius ieškojimus diplomais ir fotomenininko Algimanto Navicko albumais apdovanoti mūsų gimnazistai Vincas Vaitkevičius, Matas Urbietis. Jie (kaip ir S. Navickas, P. Zakarauskas) pelnė UAB „Degesa“ prizą – išvykas kajakais. Medaliais, kaip ir P. Širvio rinktinės knygomis, apdovanoti visi festivalio-konkurso dalyviai (medalių autorė – mokytoja Jurgita Navickienė).

Renginį baigė subtilūs vertinimo komisijos narių pasirodymai: aktoriaus A. Latėno lūpose jautriai skambėjo P. Širvio eilės, džiaugėmės G. Arbačiausko dainomis, G. Andrijausko atliekamomis melodijomis. Tikimės, kad šis festivalis-konkursas taps tradiciniu ir jau kitiemet dainai Zarasuose atsišauks ne vieno jauno atlikėjo širdis.

Gitana Kavaliauskaitė
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Armando Knezio

20170513