Kalėdų dvelksmas ir kelionė

Pasaulis toks gražus, kad, nuvykę į Europos Parlamentą, negalėjome pakeliui kur nors nestabtelti. Taigi,  toliau keliavome iš Noišveinšteino į Insbruką. Insbrukas – miestas vakarinėje Austrijoje, prie Ino upės, Alpių slėnyje. Šiame mieste gyveno hercogas Maksimilianas. Jis labai mėgo meną, muziką ir poeziją. Insbruką jis pavertė ta vieta, kurioje buvo kalami ginklai, liejamos patrankos ir šarvai. Daugelį jų pirkdavo kitų šalių kariuomenės. Maksimilianas buvo vadintas ne tik kariu, bet ir paskutiniuoju riteriu. Hercogas labai mėgo medžioti. Taip pat labai norėjo būti palaidotas Insbruke.

Pirmasis tikslas mieste buvo Hofburgo rūmai. Insbruke stovintys Hofburgo imperatoriškieji rūmai pavadinti taip pat, kaip ir Vienoje stovintys Hofburgo rūmai. Tai lankomiausia šio miesto vieta. Jų statyba prasidėjo 15 amžiuje. Daugiausia dėmesio rūmai sulaukė valdant imperatorei Marijai Teresai. 17 amžiaus viduryje jos dėka Hofburgo rūmai tapo karališkąja rezidencija. Šie rūmai buvo perstatyti labai daug kartų, kadangi kiekvienam naujam jų valdovui kažkas nepatikdavo ir tai tekdavo pakeisti. Dabartiniai rūmai pastatyti 18 a.

Netrukus priėjome žymiausią Insbruko simbolį – statinį, vadinamą „auksiniu stogu“ (Goldenes Dachl). Prieš 500 metų užbaigtas balkonas pastatytas imperatoriaus Maksimiliano I vestuvių proga. Imperatoriškoji pora iš šio balkono stebėdavo festivalius, turnyrus ir kitus renginius, kurie vyko miesto aikštėje. Šis stogas turi net 322 žvynelius iš aukso.

Kadangi labai smarkiai lijo lietus, savo ekskursiją kiek anksčiau baigėme centrinėje aikštėje, kurioje virė gyvenimas ir sukosi minios žmonių, jautėsi meduolių kvapas iš pastatyto kalėdinio miestelio, prie kurio jau buvo papuošta Kalėdų eglutė. Kituose miestuose, ypač Strasbūre, jau matėme kalėdinių puošmenų, bet Insbrukas jau gyvena Kalėdomis. Kai kuriems norėjosi ne tik pasigrožėti sraunia kalnų upe, pasivaikščioti po miestą, bet ir paragauti garsiųjų Štrudelių ir Zacherio torto. Užsisaldinę išvykome nakvynės, o po to – į paskutinįjį kelionės miestą.

Jokūbas Matijošius, jaunasis projekto MEPA ambasadorius, nuotraukos Daivos Matijošienės ir Samantos Račkauskaitės