Kita Strasbūro pusė

Jau anksčiau straipsnyje apie kelionę pasakojome, kad lankėmės Europos Parlamente.  Po darbo jame vakare liko laiko susipažinti ir su pačiu miestu. Šis miestas yra Prancūzijoje, Elzaso regione. Strasbūras ir yra Elzaso sostinė. Jis prie pat Vokietijos sienos. Gyventojų ten yra apie 270000. Strasbūras dažnai minimas kaip demokratinė Europos sostinė. Europarlamentarai, kiekvieną mėnesį savaitei atvykstantys dirbti iš Briuselio į Strasbūrą, atgaivina miestą.

Miestą apžiūrinėti pradėjome nuo miniatūrinio miesto maketo. Šiame senamiestyje yra labai daug įvairiausių kiemelių, kuriuose yra XVIIa. pastatų. Strasbūro katedra statyta XVIII amžiuje, ji buvo statyta 160 metų. Katedra išsisikiria tuo, kad ji yra vienabokštė, rausvos spalvos. Taip pat ji vos nebuvo sugriauta per Didžiąją Prancūzijos revoliuciją. Taip pat senamiestyje yra paminklas, skirtas Gutenbergui, kuris 1455 m. išspaudino pirmąją knygą. Į mažąją Prancūziją, senąjį miesto rajoną, ėjome palei Ilio upę. Žavėjo tilteliai, seni namukai, kalėdiškai nusiteikęs visas senamiestis.

Strasbūre, kaip ir visame Elzaso regione, vyrauja pusiau vokiška, pusiau prancūziška virtuvė. Jai būdingi riebūs gaminiai, kas nebūdinga likusiai Prancūzijai. Kadangi prancūzai mėgsta ilgai vakarieniauti, pusryčius jie valgo menkus. Pusryčiams visuomet siūlomi kruasanai su kava.

Beje, beveik prieš metus Strasbūre vyko teroristo išpuolis, kurio metu pačioje gražiausioje senamiesčio gatvelėje žuvo penki žmonės. Mūsų gimnazistai, pernai EP besilankę iškart po šio įvykio, pajuto gedinčio miesto atmosferą, apžiūrėjo žūties vietas, vaikščiojo stipriai saugomo ir ištuštėjusio miesto gatvėmis. Šiandien ši gatvelė ramiai ruošiasi Kalėdoms.

Įspūdžius užrašė Renaldas Bieliauskas, nuotraukos Daivos Matijošienės ir Samantos Račkauskaitės