Konferencija, skirta Europos dienai

Šį saulėtą pirmadienį, gegužės 2 d., labai džiaugiausi galėdama pasveikinti projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA)  dalyvius ir svečius su atėjusiu gegužės mėnesiu, kuris pilnas renginių, skirtų Europos dienai. Šiuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje,  itin svarbu pabrėžti, kad jau 18 metų Lietuva priklauso Europos Sąjungai. Sveikindama Lietuvą su pilnametyste bendrijoje pristačiau konferencijos svečius: Neilą Tankevičių, LR Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorių, bei projekto „Mokykla – Europos parlamento ambasadorė” jaunuosius ambasadorius iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, atvykusius su mokytoja Almyra Sabaliauskaite. Beje, šios gimnazijos moksleiviai mūsų rengtoje konferencijoje jau dalyvavo ir prieš ketverius metus.

  Svarbiausią pranešimą apie Europos dabartį, ateitį, puoselėjamas vertybes, ES istoriją skaitė diplomatas Neilas Tankevičius. Pranešimą derindamas su aktualijomis, jis apžvelgė, kas yra Europos Sąjunga, ką ji duoda kiekvienam iš mūsų, kam Europai reikalingi mes, kokios stojimo į ES sąlygos… Ši informacija, žinoma, aktuali visiems LR piliečiams, bet abiturientams, besiruošiantiems istorijos ar geografijos valstybiniams egzaminams, – puiki priemonė kartotis. Taip pat norisi žinių apie Europos aktualijas suteikti ir pirmų klasių gimnazistams.

  Po pertraukėlės konferencijoje vyko protmūšis, skirtas pasirengti Europos egzaminui, vyksiančiam po savaitės.  Protmūšio klausimus parinko buvusi Jaunimo Europos komandos narė Emilija Račkauskaitė, jai talkino jaunoji ambasadorė Laura Vasilevskytė. Prizų protmūšio nugalėtojams paliko svečias iš Vilniaus. Mokytojos tuo metu dalijosi projekto „MEPA” vykdymo patirtimi, aptarė praėjusių metų veiklas, šių metų planus. Dėkoju 1b klasės moksleivėms, administracijai, mokytojui Robertui, padėjusiems organizuoti šią konferenciją. Linkiu, kad vienas iš pagrindinių ES tikslų – gyventi taikoje – nesužlugtų, kad Europa ir toliau puoselėtų savo vertybes, jungtų, o ne skirtų tautas, neribodama teisių, nepuldama,  padėdama šalia gyventiems.

Vyriausioji projekto ambasadorė mokytoja Daiva Matijošienė , nuotraukos Rimanto Bikulčiaus, Luko Gudžiuko ir autorės #MEPALietuva