Pelnytas laureatų diplomų lietus

2021-05-20 įvyko tradicinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas. Su naujais karantino iššūkiais susidūrę konkurso organizatoriai bei dalyviai susitiko nebe taip įprastoje Vilniaus  Šv. Kristoforo gimnazijos salėje, o virtualioje zoom platformoje. Šis konkursas jau eilę metų skatina 9–12 klasių mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi lietuvių ir pasaulio poezija, Lietuvos praeitimi ir kultūra, lavina estetinį skonį. Pagal nuostatas privaloma atlikti dvi dainas, vieną iš jų būtinai savos kūrybos. Įprastai konkurso dalyviai pristatydavo savo pačių sukurtas ir pasirinktas atlikti dainas atviro koncerto metu. Šįkart dainos ir  autorinė kūryba buvo vertinamos  pagal iš anksto atsiųstus įrašus, o tiesioginio prisijungimo metu komisija tik dalino pastabas bei apdovanojimus. Konkurso vertinimo komisijos pirmininku buvo Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis, jam talkino dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, radijo laidų vedėjas, atlikėjų asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas. Iš komisijos pirmininko kiekvienas atlikėjas gavo konstruktyvių ir individualių pastabų.

Susumavus konkurso rezultatus, komisijos sprendimu I-o laipsnio laureato diplomus duetų kategorijoje pelnė “Ąžuolo” gimnazijos abiturienčių Ievos Baronaitės ir Rugilės Stasevičiūtės duetas. Tai svarus metų laimėjimas ir jų kūrybos pripažinimas respublikoje. Taip pat I-o laipsnio laureato diplomus duetų kategorijoje pelnė “Ąžuolo” gimnazijos trečiokių Dianos Boriak ir Gilmės Dainytės duetas. O Adrija Zavackaitė, gimnazijos pirmokė, pelnė  I-o laipsnio laureato diplomą solistų kategorijoje. II-ojo laipsnio diplomu solistų kategorijoje buvo apdovanotas trečiokas Adomas Mechovičius. Tokia laimėjimų gausa, liudijančia jaunųjų zarasiečių talentą kurti, verta džiaugtis.

Vasaros atostogų metu kuriantis Lietuvos jaunimas „gyvai“ susitiks bardų stovykloje, kur kiekvieną dieną vis kiti žinomi Lietuvoje aktoriai ir atlikėjai ves paskaitas, skatins mokinių saviraišką, kūrybiškumą, iniciatyvą. Kaip ir kasmet, šiemet bardų stovykloje bus ir zarasiečių moksleivių. Tad bus užmezgamos naujos pažintys, gims naujos dainos, formuosis nauji kūrėjai. Palinkėkime jiems sėkmės.

Norintys išgirsti mūsų mokinių kūrybą, galite jos pasiklausyti čia: https://www.youtube.com/channel/UCeK_K8_poDjebBZMqccb7qQ/videos

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos autoriaus.