TARPTAUTINĖJE MUZIKOS OLIMPIADOJE  –  BRONZOS MEDALIS !

Balandžio 18-20d. Kipre vyko šeštoji tarptautinė  muzikos olimpiada (pirmoji 2012m. vyko Taline). Tarptautinė muzikos olimpiada vyksta kas dvejus metus vis kitoje Europos šalyje. Šiemet ji vyko Ayia Napa kurorte, esančiame tolimame rytiniame pietinės Kipro pakrantės gale. Žodis „Ayia“ graikų kalboje reiškia „šventas“ ir kilęs iš to paties pavadinimo Venecijos eros vienuolyno, esančio miestelio centre. 6-ąją tarptautinę muzikos olimpiadą Cyprus-2024 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams organizavo Kipro švietimo, sporto ir jaunimo ministerija (MOESY), bendradarbiaudama su Nikosijos universitetu ir Ayia Napa savivaldybe, remiama Europos asociacijos „Muzika mokyklose“ (EAS). Tarptautinė muzikos olimpiada organizuojama pripažįstant didėjančią muzikos reikšmę kultūros srityje ir bendrajam jaunimo ugdymui, bei siekiant stiprinti tarptautinių kontaktų plėtrą mokyklinio muzikinio ugdymo srityje. Šiuo tarptautiniu renginiu siekiama stiprinti muzikinio ugdymo, kaip kūrybinio dalyko, poziciją nacionalinėse ugdymo programose; kurti motyvaciją ir pasiūlyti muzikaliai talentingiems jaunuoliams meninės saviraiškos galimybes tarptautiniu lygiu; plėsti muzikos kūrimo galimybes (dalyviai gali naudoti vokalinę raišką ir akustinius muzikos instrumentus bei įvairius elektroakustinius instrumentus ir audiovizualinę multimediją); ugdyti muzikinį raštingumą kaip būtiną kūrybinės veiklos sąlygą.

Šįkart į Kiprą vyko ir mūsų gimnazijos abiturientė Airinga Šapalaitė, XII-oje respublikinėje muzikos olimpiadoje laimėjusi I-ą vietą, bei jos vokalinės ir kūrybinės užduoties atlikimo pagalbininkės Emilija Venediktovaitė ir Adrija Zavackaitė. Olimpiadoje buvo kalbama anglų kalba, teko versti ir dainų žodžius, ir kūrinių aprašus. Vienas vakaras buvo skirtas šalių prisistatymui, tad su kolegomis iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos buvo grojama skudučiais, giedamos sutartinės. Airingai teko ir solfedžiuoti iš lapo, ritmuoti, atlikti dainą, atskleidžiančią jos vokalinius gebėjimus, pristatyti savo sukurtą autorinę kompoziciją bei rašyti muzikinių žinių patikrinimo testą, kur tikru iššūkiu buvo Kipro muzikos kūrėjai ir jų kūrybos analizė.

Olimpiados dalyvius vertino tarptautinė komisija, kurią sudarė:

Marios Joannou Elia – komisijos pirmininkas, Kipro kompozitorius

Ene Kangron – Estijos muzikos ir teatro akademija, EAS nacionalinė koordinatorė, Estija

Branka Rotar Pance – Liublianos universiteto muzikos akademija, Slovėnija

Rūta Girdzijauskienė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos prezidentė, EAS nacionalinė koordinatorė, Lietuva

Chrysanthi Gregoriou – Švietimo, sporto ir jaunimo ministerija, Kipras

Jiřina Jiřičková – Prahos Karolio universiteto Edukologijos fakulteto akademinių reikalų prodekanė, Čekija

Ruta Kanteruka – Latvijos nacionalinės mokytojų asociacijos vadovė, EAS nacionalinė koordinatorė, Latvija

Gabriela Karin Konkol – Stanislovo Moniuškos muzikos akademijos Gdanske profesorė, EAS nacionalinė koordinatorė, Lenkija

Dario Cebic – profesorius,  Europos mokslų ir menų akademijos narys, Kroatija

Chrisa Kitsiou –  muzikos edukologijos magistrė, Graikija

Susumavus VI-osios tarptautinės muzikos olimpiados rezultatus, Airinga Šapalaitė buvo apdovanota bronzos medaliu ir laureato diplomu. Džiaugiamės jos pasiekimais, dėkojame gimnazijai už suteiktą galimybę dalyvauti šiame renginyje.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius

Nuotraukos Airinga Šapalaitė