Zarasiškiai – nacionalinio konkurso laureatai

Kovo 18 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko 6-ojo nacionalinio konkurso „Mano žodynas“, skirto Kazimiero Būgos pirmojo „Lietuvių kalbos žodyno“ sąsiuvinio 100-mečiui paminėti, laureatų apdovanojimų šventė ir seminaras. Zarasiškiai mokiniai tapo šio konkurso laureatais: šių eilučių autorė Vilija Mlynovskytė 9-12 klasių grupėje laimėjo 1-ą vietą už išnykusių ir nykstančių Zarasų krašto kaimų ir viensėdžių žodyną, o Ib klasės gimnazistė Milena Semionovaitė bei jos padėjėjos Rugilė Aksiutovaitė, Ugnė Mačiulytė, Evelina Keleberda pelnė paskatinamąjį prizą už audimo žodyną. Labai džiaugėmės, kad kartu su mumis vykusios Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos penktokės 5-8 klasių grupėje taip pat pelnė 1-ą vietą. Buvo pasveikinti ir mokinius šiam konkursui rengę mokytojai.

Apdovanojimų šventę aukštaitišku linkėjimu baigė mūsų gimnazistės: Kamilė Gimbickytė padeklamavo savo kūrybos eilėraštį apie sutartinę ir drauge su Milena, Rugile, Evelina ir Ugne sugiedojo sutartinę „Kadu buva“. Gimnazistės buvo sutiktos šiltais plojimais.

Po apdovanojimų vyko seminaras „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero Būgos iki E. kalbos“. Klausėmės šešių mokslininkių pranešimų, daugiau sužinojome apie leksikografus, lietuvių kalbos išteklių lobyną, mūsų gimtosios kalbos naujažodžius ir dar daug įdomių dalykų apie kalbą.

Po renginio buvo surengta ekskursija po Kėdainių senamiestį. Ten aplankėme žymiuosius miesto objektus (bažnyčias, požemius, Kėdainių Šviesiąją gimnaziją), daugiau sužinojome apie kunigaikščių Radvilų giminę, šio miesto istoriją ir kultūrą. Dalyvavimas tokio pobūdžio konkursuose ir renginiuose labai praturtina, nors reikalauja nemažai pastangų, ryžto ir kantrybės,  o laimėjimai – džiugina ir motyvuoja.

Vilija Mlynovskytė III kl. gimnazistė

Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės