Diplomas Mantui tarptautiniame konkurse

Geriausių gamtos fotografijų autoriai kone kasmet dalyvauja tarptautiniame fotografijos konkurse „Žemės diena – Utena”. Jį organizuoja gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis”. Geriausi darbai eksponuojami parodoje, taip pat juos galima išvysti parodos-konkurso leidinyje. Šiemet šis renginys jau XX-asis, jis sulaukė 67-ių dalyvių ne tik iš įvairių Lietuvos vietovių, bet ir iš Latvijos, Šveicarijos, Vokietijos. Parodoje – įspūdingi peizažai, augmenijos, gyvūnijos (paukščių, žvėrelių, vabzdžių) fiksavimas, stebinantis išraiška, spalvomis, įamžintos akimirkos netikėtumu. Gamtos mozaikos, visi metų laikai, keliaujantys per mūsų žemę ir žemės raštai.

Tarp geriausių konkurso darbų galima išvysti ir trijų mūsų gimnazijos fotografų darbus – direktorius Rimantas Bikulčius, mokytojas Gintautas Antanavičius ir abiturientas Mantas Novodvorskas šiai parodai-konkursui taip pat pateikė gamtos fotografijų. Įdėmus žalčio žvilgsnis G.Antanavičiaus fotografijoje, subtilia debesų grafika atsiveriantis dangus, kalvotas nušalnojusio ryto peizažas R.Bikulčiaus darbuose.

Didysis prizas – sidabrinė moneta, skirta Lietuvos gamtai, iškeliavo į Tauragę: jį pelnė Eugenijus Kavaliauskas. Diplomu apdovanota mūsų krašto fotografė Normantė Ribokaitė. Jaunimo grupėje diplomą pelnė Zarasų „Ąžuolo” gimnazijos abiturientas Mantas Novodvorskas. Apdovanojimas jam skirtas už fotografiją „Mažylis”: gimnazistas užfiksavo pakelėje rastą mielą, pūkuotą pelėdžiuką. Mantas sakosi mėgstantis fotografuoti paukščius, o juk tai nėra paprasta: reikia daug kantrybės, atsargumo ir atidumo. M.Novodvorskas – mokytojo G.Antanavičiaus fotografijos būrelio narys, jau surengęs gimnazijoje autorinę parodą, džiuginantis savo fotografijomis. Linkime Mantui ir visiems, mylintiems gamtą bei fotografijos meną, kūrybinės sėkmės ir įspūdingų akimirkų.

Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos iš Rimanto Bikulčiaus asmeninio archyvo