Gimnazijoje atidaryta D. Zimariovos cianotipijos darbelių paroda

Jau eilę metų Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje veikia fotografijos ir kompiuterinės grafikos būrelis, kurio metu jo nariai tobulina savo fotografijos įgūdžius bei gilina kompiuterinės grafikos žinas redaguodami savo nuoraukas įvairiomis programomis. Būrelio nariai atlieka įvairias užduotis, dalyvauja projektuose, rengia parodas. Šiemet atidaryta Darjos Zimariovos cianotipijos darbelių paroda. Cianotipija tai senosios fotografijos technologija, kada vaizdas išgaunamas be footoaparato, o tiesiog įjautrinus popierių arba kitą paviršių specialiomis šviesai jautriomis medžiagomis. Tuomet ant to paviršiaus daroma augalų arba daiktų kompozicija,  kuri vėliau pavirsta į mėlyną atvaizdą. Kol kas Darja vienintelė gimnazijoje susipažinusi su šia techologija ir surengusi tokių darbų parodą. Nutarėme pašnekinti Darją.

– Pirmiausia papasakokite, kaip Jūs pradėjote fotografuoti?

– Fotografuoti pradėjau labai paprastai. Tiesiog paėmiau fotoaparatą ir padariau pirmajį kadrą. Jis man patiko ir taip pradėjau fotografuoti. Bandau fotografuoti viską: gamtą, debesis, žmones. Esu surengusi jau keletą savo asmeninių darbų parodėlių.

– O kaip susidomėjote cianotipijos technologija?

– Apie cianotipiją man papasakojo mokytojas G. Antanavičius. Jis parodė, kaip viskas daroma, aš pabandžau ir man patiko. Ši technologija įdomi tuo, kad pirmiausia reikia padaryti kompoziciją, kurią vėliau reikia eksponuoti saulės šviesoje, ryškinti ir laukti, kol atsiras vaizdas. Labai norisi kuo greičiau pamatyti kas gausis. Kievieną sykį darbai gaunasi vis kitokie. Tai labai įdomu. Šį būdą siūlyčiau išbandytii ir kitiems mokiniams.

– Mokotės ketvirtoje klasėje. Šiais mokslo metais baigsite gimnaziją.  Kokie Jūsų ateities planai?

– Ateityje ruošiuosi studijuoti multemedijos dizainą. Labai noriu išmokti kurti animacinius filmukus, reklamas ir logotipus. Manau, kad gimnazijoje įgytos fotografijos žinios man pravers.

Taigi, linkime Darjai sėkmės, siekiant savo užsibrėžtų tikslų ir tikimės, kad ateityje ji zarasiečius nudžiugins dar ne viena savo darbų parodėle.

Apie Darją pasakojo ir ją kalbino mokytojas Gintautas Antanavičius.