Iš Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso sugrįžus

Balandžio 12d. Vilniuje, Šv.Kristoforo gimnazijoje, vyko tradiciniu tapęs Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas. Tai jaunimo mėgiama kūrybinės raiškos erdvė ir puikus renginys žiūrovams. Šis konkursas skatina 9–12 klasių mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi lietuvių ir pasaulio poezija, Lietuvos praeitimi ir kultūra, lavina estetinį skonį. Konkursui pateikiamos dvi autorinės ir kitų atlikėjų sukurtos dainos. Šiemet Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso atrankos turai vyko bazinėse mokyklose – septyniuose regionų centruose. Dar kovo 20d. Utenos muzikos mokykloje surengtame Rytų Lietuvos – Utenos regiono atrankos ture pasirodė solistai, duetai ir ansambliai iš Rokiškio, Anykščių, Utenos, Zarasų. Tad į konkurso finalą pateko atrankose komisijos pastebėti ir įvertinti atlikėjai. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijai šįkart Vilniuje atstovavo du merginų duetai: pirmokių Gilmės Dainytės ir Dianos Boriak, bei antrokių Ievos Baronaitės ir Rugilės Staskevičiūtės; o taip pat vyrukų trio: Vincas Vaitkevičius, Leonardas Varanavičius, Matas Urbietis.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininku buvo aktorius Gediminas Storpirštis, jam talkino jaunasis bardas Domantas Razauskas. Visą dieną skambėjo autorinė muzika, paįvairinama V.Kernagio, S.Mykolaičio, O.Ditkovskio, S.Bareikio kūryba. Liejosi S.Gedos, J.Erlicko, H.Radausko, M.Martinaičio, B.Brechto poezija, įvilkta į muzikos rūbą. Visi Zarasų kolektyvai vieną dainą buvo sukūrę kraštiečio poeto Pauliaus Širvio žodžiais, o antrąją – panevėžietės poetės Elenos Mezginaitės eilėmis. Jaunimas iš Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Jonavos, Raseinių, Rokiškio, Nemenčinės,  Anykščių, Zarasų stebino savo kūrybiniais ieškojimais, žavėjo balso tembrais ir galimybėmis, džiugino instrumentinio pritarimo įvairumu, nestandartiška kūrinių struktūra. Buvo ko paklausyti, iš ko pasimokyti. Džiugu, jog susumavus konkurso rezultatus, komisijos sprendimu III-o laipsnio laureato diplomą duetų nominacijoje pelnė “Ąžuolo” gimnazijos antrokių Ievos Baronaitės ir Rugilės Stasevičiūtės duetas. Tai svarus metų laimėjimas ir jų kūrybos pripažinimas respublikoje.

Daug vertingų patarimų ir pastabų konkursui pasibaigus išgirsta iš vertinimo komisijos pirmininko aktoriaus Gedimino Storpirščio bei bardo Domanto Razausko. Svarbu nestovėti vietoje, skaityti įvairias knygas, jausti žodžius, kurti dainas, jose išgyventi eilėse užšifruotą mintį. Manau, tinkami bendraamžių pavyzdžiai įkvepia siekti daugiau, gilinti savo įgūdžius, permąstyti daromas klaidas, padeda išsiugdyti estetinį skonį. Vasaros atostogų metu kuriantis jaunimas susitiks bardų stovykloje, kur kiekvieną dieną vis kiti pripažinti Lietuvoje aktoriai ir atlikėjai ves paskaitas, skatins mokinių saviraišką, kūrybiškumą, iniciatyvą. Kaip ir kasmet, šiemet bardų stovykloje bus net penki zarasiečiai moksleiviai. Tad bus užmezgamos naujos pažintys, gims naujos dainos, formuosis nauji kūrėjai. Palinkėkime jiems sėkmės.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos autoriaus.